Od roku szkolnego 2017/2018 seria “Chemia Nowej Ery” wygląda inaczej. Wcześniej była to seria podręczników do nauki chemii w gimnazjum. Teraz, zgodnie z reformą edukacji, w księgarni znajdziemy podręczniki i zeszyty ćwiczeń zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. W tym roku, można kupić podręczniki i zeszyty ćwiczeń do siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz do drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Nowe podręczniki np. To jest chemia 1 zakres podstawowy spełniają wymóg wieloletniości są zgodne z nowymi podstawami programowymi.

Chemia Nowej Ery” dla szkoły podstawowej (reforma 2017)

Seria jest zgodna z nową podstawą nauczania i służą nauczaniu chemii w siódmej i ósmej klasie szkoły podstawowej. Odpowiednio podzielony materiał umożliwia lepsze efekty nauczania oraz ułatwia uczniowi odczytywanie informacji z układu okresowego pierwiastków dzięki jego multimedialnej formie w internecie (www.ukladokresowy.edu.pl). Cała seria dla szkoły podstawowej składa się z dwóch podręczników, a ich uzupełnieniem są zeszyty ćwiczeń oraz “Zbiór zadań”. Seria oferuje także “Książki Nauczyciela”- osobna z materiałem do klasy siódmej i osobna z materiałem do klasy ósmej. W podręcznikach znajdują się m.in. zadania z rozwiązaniami krok po kroku, ciekawostki, liczne ilustracje i dokładnie opisane doświadczenia. W zeszytach ćwiczeń uczniowie mogą znaleźć zadania o nazwie “To doświadczenie musisz znać” oraz “Niewielkie projekty – duże efekty!”.

Podręcznik do siódmej klasy w ciekawy sposób łączy wiedzę z informacjami o zastosowaniach chemii. Podręcznik ten składa się z 248 stron. Z kolei podręcznik do klasy ósmej zawiera treści z chemii nieorganicznej oraz organicznej. Podręcznik ten składa się z 264 stron.

Chemia Nowej Ery” dla gimnazjum

Przed reformą edukacji z 2017 roku dostępna była seria tylko dla uczniów gimnazjum i składała się z trzech zestawów (podręcznik+ zeszyt ćwiczeń). W tym roku w księgarniach znaleźć możemy raczej już tylko drugą i trzecią część podręcznika. Seria ta przygotowuje ucznia do egzaminu gimnazjalnego dzięki odpowiednio podzielonemu materiałowi w podręcznikach oraz zadaniom w zeszytach ćwiczeń, które zostały utworzone na wzór tych, z którymi uczeń będzie musiał się zmierzyć podczas egzaminu z części przyrodniczej. Poza podręcznikami i zeszytami ćwiczeń, dla uczniów przeznaczony jest “Zbiór zadań”, a dla nauczycieli “Książka Nauczyciela”.

Druga część podręcznika zawiera treści z chemii nieorganicznej i składa się ze 136 stron. Trzecia część podręcznika zawiera natomiast treści z chemii organicznej. Podręcznik ten składa się ze 184 stron. Całą serię wydało wydawnictwo Nowa Era.